Bieszczadzkie morze

Okolice bieszczady atrakcje to nie tylko góry. jeziora noclegi są dostępne w niedalekiej odległości od Bieszczad, bogata baza turystyczna rozwinęła się nad Jeziorem Solińskim i Myczkowieckim. Jezioro Solińskie pomimo, że położone jest na Przedgórzu Bieszczadzkim zwykle kojarzone jest z Bieszczadami i turyści przebywający w tych górach zwykle odwiedzają ten zbiornik wodny.

Okolica przyciąga nie tylko miłośników żeglarstwa i wędkarstwa, ale także zwykłych plażowiczów, a co niektórzy Solinę nazywają Bieszczadzkim morzem linia brzegowa wynosi ok 160km. Zbiornik ten powstał dzięki wybudowaniu na Sanie tamy wraz z elektrownią. Solińska zapora jest najwyższą w Polsce zaporą ma 81,8m wysokości, a jej długość wynosi 664m.

Na brzegach zalewu powstało kilka ośrodków rekreacyjnych, można wynająć domki nad jeziorem, znajdują się tutaj znane miejscowości poza Soliną, Myczkowce, popularny kurort Polańczyk czy znana z serialu Wołkowyja. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym po jeziorze kursują statki wycieczkowe.Prosimy o kontakt
z właścicielem obiektu i poinformowanie
o niedziałającej stronie www.ujaniny.fajnespanie.pl

tel.[+48] 667819500Opiekun strony - Tenet Jelenia Góra tel. 75 64 19 919
Aby aktywowac strone nalezy sie zalogowac tutaj i przedłużyc ważnośc strony